Kategorie: Měsíčník Mois Grisu

V. DÍL - 4/2019

Mnozí snad už ani nedoufali, že by se Měsíčník vrátil. Je tedy (pevně v to věříme) skvělé, že si po takové době můžete přečíst rozhovor, dozvědět se něco ze světa vlků, zasmát se nad drby aj. Tak směle do čtení! Kyle, Samantha ani Stray přece nekoušou.

N = Navin, K = Kyle

K: 1. Čeho chceš se svými vlky dosáhnout? Anebo se všechna tvá přání již splnila?
N: U Navina chci teď hlavně spešl magii, která hodně zacloumá s celým jeho osudem a charakterem. Jinak chci ještě zaplnit všechny ostatní sloty na magii, doplnit % a asi pak ještě vrh vlčat, kdo ví s kým. Pro Azzip teď chci hlavně nový vzhled, potom % a nakonec magie. Taky by bylo fajn, kdyby se dostala do toho Chaosu a pořádně jim tam vytřepala kožichy.
-
K: 2. Představ si, že si můžeš promluvit buď s Navinem, nebo s Azzip. Komu bys svá slova věnovala?
N: Určitě Navinovi, Zipp by mi ukousla hlavu.
-
K: 3. Který vlk a vlčice mají podle tebe nejhezčí vzhled?
N: Líbí se mi hooodně vlků. Ale vede jich jen pár, a to Shay, Sam, Angel, Barn, Bal a Erro. Nejvíc ze samců asi Bal a ze Samic Sam... noooo nevím kdo z těch dvou je hezčí.
-
K: 4. Jak dlouho ti trvalo vymyslet Navinův skvělý vzhled?
N: Ten úplně původní byl na výber už z předpřipravených vzhledů, já ho chtěla alorát víc do zrzava a ten modrý vymýšlela Shay takže mi to moc času nezabralo.
-
K: 5. Co pro tebe znamená MG? Napiš tři slova!
N: Odreagování, srdcovka a Náva.
-
K: 6. Měla jsi někdy chuť na MG skončit?
N: Už jsem vlastně jednou skončila, ještě tehdá s Amirem, potom dokonce i když jsem měla Návu, tak jsem dlouho nehrála, ale teď (asi od minulého jara) si nedokážu představit, že bych svoje vlky opustila, prostě se MG stal součástí mého života, i když jsem třeba teď měsíc/dva nehrála moc aktivně.
-
K: 7. Jak by ses popsala?
N: Jako člověk, co má hodně osobností a je těžké popsat každou
-
K: 8. Co na sobě nemáš ráda a naopak máš?
N: Nemám na sobě ráda to, že si všechno beru moc osobně a občas řeším kraviny. Ráda mám asi svůj smysl pro humor (ne, fakt mě nic nepohorší).
-
K: 9. Něco vtipného z tvého života?
N: Celý můj život je jeden velký (a špatný) vtip.
-
K: 10. Co bys chtěla vzkázat na konec?
N: Že naše postavy nejsme my a tak bychom se neměli bát jim trochu zamíchat kartami, i když by to mělo něco stát. Přecejen, ani v normální životě láska nepřenáší hory a není věčná. To, že má někdo partnera neznamená, že se mu okamžitě přestane líbit opačné pohlaví. Hrát za dokonalé postavy by mě samotnou rozhodně nebavilo a řekla bych, že je to jeden z důvodů, proč nás po chvíli začnou některé hry nebo charaktery bavit. Při představě, že by měl Náva dokonalej život s Barnatt a šťastnejma vlčtama, se mi zvedá žaludek. Nedokážu si představit, že bych za něco takovýho dokázala dlouhodobě hrát.


Děkuji Ti za rozhovor, Návo!
1. „Svůj název dostala zkrátka po mlsném jazýčku a tak je ... odvozena od slova baštit neboli jíst.“
2. „S obrovským množstvím mlhy, která by se snad dala krájet.“
3. „Mezi jinak poměrně symetrickým kruhovým tvarem je malá mezera, podle pověsti se zde dříve nacházela brána do ráje, nikdo však neví, co je na tom pravdy a jaká tajemství takto podivně zakřivené hory chrání.“
4. „Hlodavci, vačnatci, sudokopytníci, lichokopytníci, býložravci, masožravci, všežravci, obojživelníci, ptáci... Snad vše, co vás napadne.“
5. „Nechoďte ale blízko ke kraji, pád z takové výšky by vlk jistě nepřežil, i když se to moc nezdá.“


Úkol je prostý: Objevit území MG s odpovídajícím popisem a odpovědi poslat

Kyleovi do vzkazů.


I když se hra v Zauberwaldu v kruhu smečky Chaosu na měsíc duben krapet sekla, náš známý záletník Angel málem ojel Ayshi! Stala se obětí sado-maso orgií, ale sama si myslela, že jí jenom čistí srst. K souloži nedošlo! Urazila jeho ego!

Skandál! Sisi je v očekávání!! Podvedla Erra s vlkem, který je v našem světě mrtvý!!! Po čtyřech letech snažení konečně dosáhla svého snu, ale za jakou cenu?!

Úhlavní nepřítel Navina (4), otce tří vlčat, se na čas staral o jedno z jeho synů. Rhaaxin s Marcosem strávil část března a téměř celý duben! Má to být šeredná vendeta za popáleniny, nebo laskavost? Kdo kauzu Marcos vs. Navin nesledoval, Marcos v Yaloru Navinovi způsobil svými šípy hluboké jizvy a málem jej zabil! Navin jej v rámci pomsty popálil. „Je to hajzl,“ říká o Marcosovi Navin, „střílel do mě šípy, když jsem se nemohl pohnout.“ Jenže tito dva spolu žijí v jedné smečce. Navin dále o celém případu říká: "Já mu to oplatil. Sežehl jsem ho ohněm, jenomže jak má ty šípy, tak mi prostřelil plíci a záda. A aby toho nebylo málo, alfy seřvaly mě. A stejně tak Acci, jeho sestra a Barnatt... a to jenom proto, že nebyly v Yaloru a neví co se stalo, i když jsem se jim to pokoušel vysvětlit. Je to bezvýchodná situace, vzhledem k tomu, že jsme ve stejné smečce." Jak se bude jejich vztah vyvíjet? A co na to Marcos? To se dočtete v příštím díle!Vítejte v okénku, kde si vždy jednou za měsíc rozebereme vytipované příspěvky z tvorby. Nic z toho není myšleno jako urážka a nemá to vaše díla shazovat či na vás jakkoli útočit. Kritika vás nemá odrazovat od kreslení, nýbrž vás posunout dál. Pokud byste si přáli, aby některý z vašich výtvorů byl rozebrán, napište to přímo k němu, když jej budete publikovat. To samé platí, pokud si přejete, aby zde něco uveřejněno nebylo.
~ Váš cynický pedant Stray


Autor: Barnatt

Nebudu moc chodit okolo horké kaše, všichni přece víme, jak skvěle Barn kreslí. Její styl kreslení srsti musí být dost pracný a časově náročný. Má smysl pro detail a směr srsti působí zcela přirozeně, stejně tak i anatomie, byť si zachovává svůj specifický styl. Body navrch rozhodně přidávají oči, které svým způsobem téměř mluví a krásně kontrastují s šedou srstí. Vzhledem k nim je poměrně logické, proč si pro pozadí vybrala zlatou. Ovšem domnívám se, že by se to projevilo na odlescích na srsti. Vždy je lepší stínovat jinak, než čistě černou barvou. Pro dojem je dobré používat kontrastní barvy, nebo naopak barvy příbuzné. K žluté/zlaté se hodí fialová, pokud správně uhádneš odstín, pokud je úmyslem, aby postava vynikla. Naopak, pokud je třeba ji vpít do prostředí, vzala bych nějakou medově hnědou. Například ten čumák se k zlatému pozadí stíny hodí. To samé světla. Osobně bych použila nějakou světlounce žlutou. Ono to není třeba, ale přidává to na profesionálním dojmu. Ještě bych možná vytkla, že natočení ucha, když se na něj dívám déle, působí trochu zvláštně. Možná by to spravil trochu výraznější stín na zadní části (víc vlevo), anebo je to mnou.
Autor: Barnatt

A protože jiný do tvorby za měsíc duben nepřispěl, podíváme se na další výtvor naší Barnatt. Takovými A+ oblastmi na tomto díle je očko a požití barev. Moc se mi líbí, jak je ve stínování mnoho různých odstínů zelené, až žluté a hnědé. I když je to drak, tudíž neexistující tvor, anatomie působí přirozeně. Co bych doporučila, jsou druhotné úpravy v počítači, protože fotka umí na tradičních obrazcích zabít hloubku, náklon a ducha obrázku, přidávají se stíny okolního prostředí a stejně tak světlo ovlivňuje tóny barev.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.